בלוג

שם הפרויקט: AB דנטל

שם מנהל הפרויקט: דודי אלמגור

AB  דנטל היה פרויקט ייחודי באזור תעשיה אשדוד, אשר כלל אזוריי משרדים ברמה גבוהה מאוד היות והחברה מייצגת חברות מובילות בחו"ל, סטנדרט התכנון, הביצוע ובחירת החומרים היו מוקפדים ביותר לטובת עמידה בכל הדרישות.

שטחו הכולל של הפרויקט כ-4,000 מ"ר. בכל הפרויקט נוצקה רצפת בטון מוחלק, ריצפת אולם הייצור נוצקה ברמת דיוק גבוהה ע"מ לאפשר התקנה של מכונות, כרסום ברמת דיוק גבוהה.

הפרויקט ארך כשלושה וחצי חודשים וכלל הזמנת אלמנטים רבים מחו"ל אשר לטובת הגעתם בזמן נאלצנו לתכנן מראש את כל הגבהים הסופיים בפרויקט טרם תחילת הביצוע. בפרויקט זה ביצענו גם חדרים נקיים; נדרשנו למסור את החדרים הנקיים לפני האכלוס של כלל הפרויקט ולשם כך, בודדנו את אזור החדרים הנקיים תוך כדי ביצוע בפרויקט כולו. נוסף כך, ביצענו אולמות הדרכה לרפואת שיניים הכלל חדר הדרכה/אודטריום אשר כלל מערכות חשמל, אינסטלציה וגזים רפואיים.  כמו כן, שני חדריי רופאיי שיניים שכללו צילום רנטגן, חיבור של גזים רפואיים, חשמל ואינסטלציה לכיסאות רופא.

בנוסף לכל אלו, הקמנו מפעל לעיבוד שבבי לייצור שתלים דנטליים בקומת הקרקע. המפעל כלל בניית גלריית פלדה לטובת משרדים מעל רצפת הייצור, מערכות חשמל, אינסטלציה, תקשורת, ביטחון וחדר למדפסת תלת מימד לשתלים דנטליים; על מנת לבודד את החדר אקוסטית הותקנו ספוגים אקוסטיים ומחיצות כפולות בכל היקף המפעל וכן הותקנו זכוכיות ביטחון בחזיתות המבנה וכן חדר ביטחון/מחסן לאחסון השתלים. החדר היה בנוי ממעטפת של לוחות פח בעובי 4 מ"מ מכל צד של המחיצה, רגשיי זעזועים הותקנו על כל הקירות, חלונות ודלתות משוריינות למניעת פריצה על פי סטנדרט משרד החוץ.